Kategoriler

Çelik Kapı

Karasu Çelik kapı takıldığı yeri dışarıdan gelebilecek tehlike ve tehditlerden koruyan güvenliği ve sağlamlığı arttırılmış ana gövdesi sacdan oluşan kapılardır.

Çelik Kapı Temizliği:

Çelik Kapı ahşap kaplama, çelik kapı boyalı sac kasa, çelik kapı aksesuarları. Tüm bu çelik kapı bölümlerini yumuşak nemli bir bezle silmeniz yeterlidir.

Ancak birçok titiz hanım bunu yeterli görmeyerek kuvvetli kimyasal içeren temizlik ürünleri ile temizlemek isterler kapılarını.

Oysa bu kimyasalların özel bir ürün olan çelik kapı malzemesine zarar vereceği kesindir. İçinize sinecekse ahşap temizliği için özelleşmiş temizlik ürünleri kullanabilirsiniz ancak kuvvetli kimyasallardan uzak durmak gerekir kapınızın uzun ömürlü dayanabilmesi için.

Kapınızı nemli bir bezle sildikten sonra, mutlaka kuru bir bezle yüzey üzerinde su kalmayacak şekilde kurulamalısınız.

Çelik Kapı Ahşap Bakımı: 

Çelik Kapı için kullanılan ahşabın türüne göre, bazı müşterilerimiz kapılarına özel bakım uygulamak istemektedirler. Özellikle ahşap dergilerinde sık sık bu konuda uyarılar okudukça bu konudaki endişeleri artmaktadır. Örneğin çelik kapıları Tik Ağacı kaplama ise, kapılarına bademyağı bakımını hangi mevsimde yapmaları gerektiğini sormaktadırlar.
Badem yağı ya da Hint yağı Tik Ağacının ömrünü uzatabilir. Ancak anlamanız gereken şey, çelik kapınızda bu özel ağaçların kendilerinin değil, kaplamasının kullanıldığıdır!

Çelik Kapı Ahşap Kaplama, özel işlemden geçmiş, kâğıt kalınlığında plakalar halinde üretilen bir kaplama çeşididir. Bu kaplama çelik kapıya uygulanırken başka özel işlemlerden de geçer ve üzeri koruyucu vernikle kaplanır. Ahşap kaplama olarak adlandırılan ahşap, görüntü olarak birebir aynı olmasına rağmen, imal edildiği ağacın özelliklerinden bağımsızdır.

Yani nemli bir bezle silmek dışında, çelik kapı ahşap kaplamanız özel bir bakım gerektirmez.

Ancak tamamen dışarı bakan kapılar, atmosfer koşullarına bağlı olarak (sıcak, soğuk, güneş, rüzgâr, nem, yağmur, kar) birkaç yılda bir cila gerektirebilir.

Kapı Gıcırtısı:

Çelik Kapı Kanadını taşıyan menteşeler zamanla, kuruluk ve sürtünmelere bağlı olarak gıcırtı yapabilir. Bunun için teknik servis çağırmak gerekmez. Geleneksel yöntemle, yılda bir kere menteşelerin yağlanması yeterlidir. Bu yağlamanın da abartılmadan, yağlama yapılırken kapı kanadı ileri geri açma hareketleri ile yağın yerine yerleşmesi sağlanarak, bir iki damla ile sınırlı tutulması yerinde olacaktır.

Çelik Kapı Fitili:

Çelik Kapı fitili, çelik kapı kasasının kapı ile tam olarak temas ettiği bölümüne boydan boya yapıştırılan, plastik bir üründür. Her çelik kapıda olmayabilir.

Çelik Kapı fitili sayesinde kapı ile kanadın birbirine hızla çarpmasından doğabilecek gürültü ve aşınma ortadan kalkar.

Çelik Kapı Fitili de ıslak bezle silinip kurulanarak, bakımı sağlanabilir.

Ancak özellikle yazın, siz çelik kapınızı kilitleyip, uzun bir tatile çıktığınızda; dönüşte sizi bir sürpriz karşılayabilir. Aşırı sıcağın etkisiyle ve hiç açılıp kapanmadığından bu fitil yumuşayarak, çelik kapı kanadı ile kasa arasında yapışmaya neden olabilir. Bu durumda o fitili söküp iptal ederek, yenisi ile değiştirmeniz gerekir.

 
Resim
UYGUN FİYAT

Karasu Pvc pencere ustası, kapı ve cam balkon hizmetleri Uygun Fiyat

KALİTELİ İŞCİLİK

Karasu Pvc pencere ustası, kapı ve cam balkon hizmetleri Uygun Fiyat

GARANTİLİ MALZEME

Karasu Pvc pencere ustası, kapı ve cam balkon hizmetleri Uygun Fiyat

ÜCRETSİZ KEŞİF

Karasu Pvc pencere ustası, kapı ve cam balkon hizmetleri Uygun Fiyat

X
Whatsapp
Telefon